Kategorie
Aktualności

Kuchnia z salonem – jak właściwie oddzielić

Kuchnia i salon to dwie najważniejsze przestrzenie w domu. Ale jak sprawić, by ze sobą współpracowali?

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad przepływem swojej przestrzeni. Jeśli masz dużą otwartą przestrzeń, prawdopodobnie Twoja kuchnia i salon będą znajdować się blisko siebie. W przypadku tego typu układu zalecamy próbę stworzenia wyraźnego oddzielenia kuchni od salonu za pomocą szafek, mebli, a nawet ekranów, aby stworzyć granice.

Jeśli masz bardziej tradycyjny układ z dwoma oddzielnymi pokojami na kuchnię i salon, jest to znacznie łatwiejsze, ponieważ nie ma potrzeby tworzenia jakichkolwiek granic między tymi dwiema przestrzeniami. Jednak nadal ważne jest, aby upewnić się, że nie są zbyt blisko

Kuchnia-salon – jak właściwie oddzielić

Kuchnie na wymiar to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w Twoim domu. To także świetny sposób na stworzenie nowoczesnego i stylowego wyglądu Twojego domu. Jeśli chcesz tego, co najlepsze z obu światów, ważne jest, aby wiedzieć, jak właściwie oddzielić kuchnię od salonu.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że między dwoma pokojami jest wystarczająco dużo miejsca, gdy są one nadal otwarte. Daje to więcej możliwości, gdy przyjdzie czas na zamknięcie jednego lub obu tych pomieszczeń. Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, ile z każdego pomieszczenia chcesz mieć w swojej kuchni na zamówienie. Możesz również wybrać rodzaj drzwi, które chcesz po obu stronach tej wspólnej przestrzeni.

Kuchnia-salon to przestrzeń problematyczna. Często zdarza się, że te dwa obszary są jednym i tym samym. Ale dzięki kuchni wykonanej na zamówienie możesz je oddzielić i cieszyć się gotowaniem, nie martwiąc się o rozlanie na kanapie lub gości siedzących na blacie.

Należy pamiętać, że te dwie przestrzenie należy traktować inaczej – kuchnie są zwykle bardziej ruchliwe niż salony, dlatego należy je odpowiednio zaprojektować. Na przykład kuchnie powinny mieć wyspę na środku pokoju, aby ludzie mogli chodzić, a goście mogą siedzieć, czekając na ugotowanie jedzenia.